İyi ki varsın Gimat.

   444 41 66   Yozgat-Merkez

HomeHakkımızda

Hakkımızda

hakkımızda

Dünden Bugüne İlklere İmza Atan “GİMAT” Markası

 Yozgat’a gönül veren, Yozgat’la birlikte büyüyen ve gelişen GİMAT; 1951 yılında Vakıf Ahmet Özışık tarafından kurulan “Zafer Turizm Otobüs İşletmeciliği” ile ticari serüvenine merhaba dedi.

1981 yılında Zafer Özışık’ın  devraldığı işletme ikinci nesil yeniliklerle 1986 yılında gıda sektörüne giriş yaptı. Bu hızlı değişimi izleyen bir sene içinde ise Yozgat’ta bir ilk olarak; 1987 yılında  “Tanzim Satış Mağazası” kuruldu.

Zaman hızla akıyor, girişimler  hız kazanıyordu. 1998 yılında Yozgat’taki en büyük yeniliklerden biri yine Zafer Özışık önderliğinde GİMAT imzası taşıyordu. Tam da bu sene GİMAT Yozgat’ın ilk “Süpermarketi’nin” kuruluşunu  gerçekleştirdi.

Markaların ticari başarılara ulaşması kısa sürede şubeleşme gereksinimini gündeme getirdi ve 2001 yılında Yozgat’taki herkese ulaşma hedefiyle çalışmalara başlandı.

GİMAT gıda sektöründe attığı emin adımlara; Yozgat’ın yöresel tatlarını korumak ve tanıtmak amacıyla bugün Türkiye ve Avrupa’da bilinen bir marka olan Zafer Türk Mutfağı’nı kurarak iştirakleri arasında kattı. 2000 yılında kurulan işletme 2020 yılında  “Trip Advisor’dan Mükemmellik Sertifikası” alan ilk Yozgat markası oldu. 

Ticari büyüme stratejisini halkın gereksinimlerine göre belirleyen GİMAT, 2006 yılında 600m2 kapalı ve tam teşekküllü unlu mamuller imalathanesini hayata geçirdi. Takip eden 2007 senesinde ise Zafer Pastaneleri açıldı. Yapılan her girişim gibi kalite, lezzet ve ekonomik üretim anlayışıyla kısa sürede bölgede bilinen ve tercih edilen marka olmayı başardı.

2010 yılında hizmet veren markaların artması ile grup şirketler olarak yönetilmeye başlayan GİMAT,  2012 yılında tarafsız haber anlayışı ile  yerel medya girişimi olan Çamlık Gazetesi ve Çamlık TV kuruluşlarını hayata geçirdi.

2014 yılında Et İşleme Merkezi, 2015 yılında GİMAT Sofrası, 2016 yılında Fırın İmalathanesi girişimleri ile büyümeye devam eden GİMAT ;  günümüzde “Anadolu Marketing” distribütörlüğü ile Ülker, Marmara Birlik , Trakya Birlik, Yayla Bakliyat ve Tadım Kuruyemiş gibi markalara bölgesinde yürütücülük yapmaktadır.

GİMAT; 2018 yılı ile birlikte “Yozgat’ın Sanal Marketi” sloganıyla ile “Şimdi Kapıda” markasını kurarak  adından söz ettirmeye ve yenilikçi girişimlerine devam etmektedir. 

Yozgat’ta başta kadın çalışan istihdamı ile öncü markalar arasında yer alan, her çalışmasını ve yatırımı Yozgat halkının geleceği için kurgulayan GİMAT; 9 Süpermarket, 3 restoran, 1 pastane, ulusal firma bölge bayilikleri,  1 fırın ve medya grubu olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmektedir.    

Bu toprağın markası bu toprağın yatırımı ve bu toprağın geleceği olan GİMAT ailesi, bu ülkenin geleceği için üretmeye, çalışmaya ve büyümeye yönelik projelerine hız kesmeden devam etmektedir.

GİMAT GURUP